A nyájimmunitás csak magas oltási arány mellett érhető el, vagyis ha az embereket tömegesen oltják, a beoltottak immunitása lehetővé teszi a társadalom normalizálódását.
A COVID-19 betegek 10-20 százalékánál a tünetek a felgyógyulást követően, 12 héten túl is fennmaradnak. Ezeket a tüneteket összefoglalóan post-COVID állapotnak nevezik.
A stratégiai megállapodás jelentőségét növeli a jelenleg is tartó COVID-19 járvány, mely az innovatív egészségnevelő módszerek szükségességére hívja fel a figyelmet.
Még mindig sok téves, félrevezető és félelmet keltő információ van az oltásokról a közösségi médiában, ezért szükség van a kismamák megfelelő felvilágosítására.
A lélegeztetéssel összefüggő tüdőgyulladás a leggyakoribb életveszélyes kórházi fertőzés az intenzív terápiás osztályokon, mely leginkább a csökkent immunrendszerű, idős betegeket érinti.
A COVID-19 terjedésének megállítására szolgáló két kulcsfontosságú prevenciós stratégia - a maszkviselés és a fizikai távolságtartás - a gyakori légúti vírusfertőzések csökkenéséhez is vezetett.
Akár magzatkorban, akár a későbbi évek során fejlődött ki, a szaglás hiánya soha nem kapott különösebb figyelmet - legalábbis a COVID-19 járvány kezdetéig.