Az Oncompass mesterséges intelligencián alapuló szoftvere támogathatja az orvosokat a legmegfelelőbb célzott terápia megtalálásában a daganatos betegségek kezelésében.
2020-ra a daganatos betegségek több mint 90 százalékában feltérképezték a genetikai hátteret. A tumorok kialakulásában mintegy 600 gén lehet felelős, melyeknek mintegy 6 millió lehetséges mutációja van. Több mint 100 célzott terápiát használnak a klinikumban napjainkban, több 100 pedig a klinikai kutatások fázisában van.
Az Oncompass szoftvere segít megtalálni a lehető legjobb megoldást. Rangsorolja a lehetséges hatóanyagokat, hogy mely célzott kezelésre reagál a legjobban a tumor, annak genetikai profilja alapján.
A fejlesztésnek köszönhetően csökkenthető a nem-hatásos kezelések, gyógyszerek miatti idő- és pénzveszteség. Jelentősen emelkedhetnek a betegek életkilátásai, hiszen növeli a páciens esélyét, hogy minél előbb megtalálják a számára hatásos terápiát. A gyógyszercégeknek is segítség lehet a további kezelések fejlesztésében.
Minden évben kb. 10 millió daganatos betegségben szenvedő ember hal meg szerte a világon, így nem is kérdés, mekkora szükség van az ilyen irányú fejlesztésekre.