Egészségmegőrzés ősszel is
Amikor meghalljuk az egészségmegőrzés kifejezést, hirtelen számos tényező eszünkbe jut, ami befolyásolja egészségi állapotunkat kezdve a környezeti hatásoktól, az étkezésen át, egészen a testmozgásig.
Manapság szinte mindennapossá vált hazánkban is, hogy a reggeli kávé mellett az energiaválságról és az ideális munkahelyi hőmérsékletről társalgunk, hiszen a közeledő tél miatt egyre aktuálisabbá válik a fűtés és az ehhez fűződő anyagi terhek kérdése.
Amikor meghalljuk az egészségmegőrzés kifejezést, hirtelen számos tényező eszünkbe jut, ami befolyásolja egészségi állapotunkat kezdve a környezeti hatásoktól, az étkezésen át, egészen a testmozgásig.
Sokaknak a távgyógyításról a kézrátétes TV jósok juthatnak először eszükbe. Ez a sokak által félreértelmezett megnevezés igenis létezik professzionális orvosi értelemben. De mi is valójában a távkonzultáció?
Vannak időszakok, amelyek a házi- és gyermekorvosi rendelők forgalmát megnövelik, az ősz és a tél is ilyen.
A fogmosás mellett a mindennapi fogselyem használata segíthet eltávolítani a lerakódott lepedéket, mielőtt az fogkővé keményedne.
A szájban lévő baktériumok szénhidráttal táplálkoznak, és savat választanak ki, ami lebontva a fog szerkezetét, lyukat hoz létre.
A bölcsességfogak eltávolítása nem feltétlenül olyan ijesztő, mint amilyennek hangzik, de a pihenés, a puha ételek fogyasztása és a sós vizes öblítés kulcsfontosságú.
A terhesség egész ideje alatt vitaminokat szed, gyakran keresi fel nőgyógyászát, rendszeresen mozog, kerüli az alkoholt és a dohányzást, de valamiről sokan elfeledkeznek.
A cukor és só iránti vágyakozás oka részben fiziológiai, részben pszichológiai, részben pedig annak a környezetnek köszönhető, amelyben élünk.
A növényi alapú táplálkozást vannak, akik egészségügyi, mások etikai okokból választják.
Lehet cél az izomnövelés, a fogyás vagy az egészségmegőrzés, ezek a legideálisabb étrendek az erősebbik nem képviselőinek.
Nem véletlen, hogy az almatermés még a közmondásokban is szerepel, mint a szervezetünket támogató élelem. Több kiemelkedő hatása is van, mint hinnénk. Tényleg érdemes naponta fogyasztani!
A kölyökkutyák szervezete fokozatosan fejlődik a születés után. Az anyatejes táplálásról való elválasztás során történő hozzátáplálással kezdődik meg a szilárd táplálékra való átállás.
Ha azt kérnénk, hogy tegye fel az a kezét, aki kimondottan szeret orvoshoz járni, valószínűleg nem sok kéz emelkedne a magasba. A kutyák is így lesznek ezzel, ha nem jó élmények kötik a fehér köpenyhez, az állatorvosi rendelőhöz.
A hipnoterápia egy régóta alkalmazott, tudományosan megalapozott terápiás módszer, mely számos pszichés probléma esetén megoldást nyújthat.
A 2020 végén kezdődött COVID-19 pandémia soha nem látott változásokat hozott az emberi életmódban, így nemcsak a klinikai, hanem a szocioökonómiai kutatások szerepe is jelentős.
Sokan küzdünk fóbiákkal, de ennek nem kell örökre így maradnia. Rozsnyik Borbála pszichológus néhány tippel segít félelmeink leküzdésében.
A depresszió egy általános mentális rendellenesség, amely világszerte több millió embert érint.
Szeretne leadni néhány felesleges kilót? A súlycsökkentő programja kezdődhet azzal is, hogy minden nap megtesz néhány ezer lépést.
Akik nem szeretik a túl intenzív sportokat, nem bírják az ízületeik a megterhelést, azoknak sem kell lemondaniuk a hatékony alakformálásról.
Sportolni a legtöbbször öröm egy gyerek számára, főleg, ha ő maga választhatja ki, mit mozog. A csapatsportoknak pedig plusz előnyeik is vannak számukra, mert nem csak a testüket hozzák egyensúlyba.
Tény, hogy nulláról nehéz elkezdeni, és bizonyos alapoknak meg kell hozzá lennie, ám ezután a futás igazi szenvedéllyé válhat.
A Rákellenes Küzdelem Világnapja alkalmából a Béres Alapítvány 21.000 üveg Béres Cseppet adományoz a daganatos betegek részére.
A lassan egy éve tartó nehéz és embert próbáló időszakban még inkább felértékelődnek az emberi kapcsolataink és talán soha nem volt ennyire fontos, hogy érezzük: összetartozunk.