A munkahely a mentális egészség megőrzésének fontos pillére lehetne, sok esetben viszont sajnos pont ellenkezően működik. A munkahelyi bizonytalanság, a leépítésektől, munkakörök megszűnésétől való félelem, a túlterheltség és az azonnali, sürgős feladatok okozta stressz miatt egyre több munkavállaló panaszkodik mentális nehézségekre, köztük depresszióra.

Fontossága ellenére keveset tárgyalt téma, hogy egyre többen vannak azok, akik valamilyen mentális problémával küzdenek a tartós munkahelyi feszültség miatt, és csak töredékük jut bármiféle segítséghez.  Pedig a mentális egészség szó szerint drága dolog: csak a kezeletlen munkahelyi stressz a becslések szerint több száz milliárd forint veszteséget okoz a magyar gazdaságnak éves szinten, a major depresszió pedig pár évtizeden belül a leszázalékolások egyik leggyakoribb oka lesz.

Depresszióhoz vezethet a munkahelyi stressz

Egy 2022-es EU-felmérés szerint a munkavállalók 27%-a él át olyan stresszt, szorongást vagy depressziót, amelyet a munka vált ki vagy súlyosbít. Az elhúzódó stressz pedig depressziós panaszok kialakulásához vezethet. A probléma sokáig rejtve maradhat: a legtöbben igyekeznek titkolni, ha nincsenek jól lelkileg, pedig ez hosszú távon csak ront a helyzeten. Az úgynevezett mosolygós depresszióval küzdők például mesterien palástolják a nehézségeiket, sokszor saját maguknak sem vallják be, hogy van valamilyen problémájuk, így segítséget is nehezebben kérnek. A mentális betegségekkel kapcsolatos stigmák szintén nehezítik a betegségbelátást, ezzel együtt a segítségkérést, pedig a depresszió eredményesen kezelhető.

Figyeljünk a jelekre!

Ha a korábban aktív, energikus munkatársunkat egy ideje nem érdeklik a feladatai, többet hibázik, mint korábban, lassabban halad a munkájával, feledékennyé válik vagy elmulaszt határidőket, állandó fejfájásra vagy alvászavarra panaszkodik, illetve jelentős testsúlyváltozást vettünk észre rajta, elképzelhető, hogy depressziós panaszokkal küzd. A szokatlan késés vagy a gyakori betegszabadság is utalhat mentális problémára, ahogy az is intő jel, ha kollégánk az utóbbi időben zárkózottabb, ingerlékenyebb. Ha gyakran hangot ad a jövővel kapcsolatos aggodalmainak, értelmetlennek látja a munkáját és értéktelennek saját magát mint munkavállalót, akkor megalapozottan gyanakodhatunk depresszióra.

Remotiv extra: segít a lélek napsugara

A depresszió nem szégyen vagy gyengeség, hanem betegség, amely hozzáértő kezelést igényel. Ne küszködjünk vele egyedül, hanem kérjük szakember segítségét! Enyhe panaszok esetén a gyógynövények is segíthetnek. A vény nélkül kapható Remotiv extra orbáncfűkivonatot tartalmaz – ezt a gyógynövényt a lélek napsugarának is hívják és évszázadok óta használják lelki nehézségek esetén. A Remotiv extra igazoltan hatásos az enyhe depresszió kezelésére, enyhíti a belső nyugtalanságot, javítja a hangulatot, fokozza a motivációt.

 

Remotiv
Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer / Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A borítókép forrása: Pexels
(Hirdetés)
 
Neked ajánljuk

6 meglepő mód, ahogy az alkohol befolyásolja az egészségét

Az alkohol egészségre gyakorolt ​​hatásának egy része jól ismert, mások azonban meglepők lehetnek. Van hat kevésbé ismert hatás, amelyet az alkohol gyakorol a szervezetre.