A bölcsességfogak eltávolítása nem feltétlenül olyan ijesztő, mint amilyennek hangzik, de a pihenés, a puha ételek fogyasztása és a sós vizes öblítés kulcsfontosságú.
A terhesség egész ideje alatt vitaminokat szed, gyakran keresi fel nőgyógyászát, rendszeresen mozog, kerüli az alkoholt és a dohányzást, de valamiről sokan elfeledkeznek.
A fogorvosok évente kétszeri ellenőrzést javasolnak, hogy professzionálisan megtisztíthassák a fogakat, és ellenőrizzék a fogszuvasodás és az ínyproblémák korai jeleit.
Az idő előtt elvesztett tejfogak a későbbiek során komoly problémákat is okozhatnak, ezért a helyes szájhigiéné már az első fogak megjelenésétől kezdve fontos.
A fogak szuvasodása, a fogíny gyulladása és a fogkövesedésből adódó problémák a vezető okai annak, ha elveszítjük fogaink egészségét, vagy magát a fogunkat.
Az általában a 18-25 éves kor körül megjelenő bölcsességfogak jellemzően az utolsóként előtörő maradófogak, de már jóval korábban is gondot okozhatnak.
Az esztétikai probléma csak a felszín, a helytelen harapásnak lehetnek szövődményei, melyek miatt érdemes mielőbb korrekciót választani. De honnan tudjuk, hogy mély-e a harapásunk?