Számos tévhit kering ezzel az állapottal kapcsolatban a köztudatban, pedig Magyarországon tíz emberből egy legalább egyszer megtapasztalja a depresszió tüneteit. Fontos állítások következnek.

A depresszió betegség. Nem egyszerű szomorúság, nem a gyengeség jele, hanem olyan betegség, amely negatívan befolyásolja az énképet, a hangulatot, a motivációt, és amely kezelést igényel. Nem az egyén személyisége határozza meg, hogy kialakul-e, bárkinél előfordulhat.

Férfiakat is érinthet. Bár a nőknél gyakoribb jelenség, az erősebbik nemet is sújtja a depresszió, de náluk más tünetekkel jelentkezik, ráadásul ők a társadalmi előítéletek miatt nehezebben kérnek segítséget.

Nem segít, ha munkába vagy valamilyen függőségbe temetkezünk. A fájdalomcsillapító sem gyógyítja a fogfájást, csak kibírhatóvá teszi, amíg eljutunk szakemberhez. Ugyanez a helyzet a figyelemeltereléssel: pillanatnyilag talán megkönnyebbülést érzünk, amikor szomorúak vagyunk, de a problémánk kezelés nélkül, magától nem fog javulni. A munkába menekülés a depresszió egyik jele is lehet.

A depresszió nem fejben dől el. Még mindig sokan hiszik azt, hogy a depresszió puszta önsajnálat, és némi jógával vagy pozitív gondolkodással enyhíthetők a panaszok. Depresszióban az egyik fő probléma a cselekvésre való képtelenség, a bénító bűntudat, az értéktelenség érzése. Gyakori érzés ilyenkor, hogy nincs ráhatásunk az életünkre, csak a partvonalról szemléljük azt, nem tudjuk „akarni”, hogy a depresszió elmúljon.

Legtöbbször nincs valamilyen konkrét kiváltó oka. A szenvedéssel kapcsolatos megküzdési stratégiák egyike, hogy próbálunk valamilyen kiváltó okot vagy mögöttes értelmet, magyarázatot találni. A depresszió hátterében a legtöbb esetben nem valamilyen traumatikus életesemény áll, de az igaz, hogy egy-egy veszteségélmény felerősítheti a már meglévő problémát.

Segíthet, ha beszélünk róla. A struccpolitika a depresszió leküzdésében sem segít. Az érzéseink megosztása egy bizalmasunkkal vagy egy szakemberrel sokat javíthat az állapotunkon, segíthet felismerni, hogy nem vagyunk egyedül.

A depresszió nem az élet normális velejárója. Vannak életszakaszok, amikor nagyobb valószínűséggel alakul ki nálunk depresszió, de sem a változókornak, sem az öregedésnek nem természetes velejárója a depresszió.

Jobb nem halogatni a kezelést

Ha több mint két héten keresztül tartósan lehangoltak, nyugtalanok vagyunk, ha nem tudunk örülni, illetve, ha alvás- vagy evészavarunk van, esetleg rejtélyes fej- vagy hátfájás, emésztési panaszok kínoznak bennünket, nem tudunk koncentrálni, vagy éppen ingerlékenyek vagyunk, azt érdemes komolyan venni, és szakember segítségét kérni. A depresszió nem múlik el magától, de gyógyítható. Megfelelő támogatással könnyebb lesz a lelkünkre nehezedő teher.

Remotiv extra: segít a lélek napsugara

Enyhe depressziós panaszok esetén a gyógynövények is segíthetnek. A vény nélkül kapható Remotiv extra orbáncfűkivonatot tartalmaz – ezt a gyógynövényt a lélek napsugarának is hívják, és évszázadok óta használják lelki nehézségek esetén. A Remotiv extra igazoltan hatásos az enyhe depresszió kezelésére, enyhíti a belső nyugtalanságot, javítja a hangulatot, fokozza a motivációt.

 

Remotiv
Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer / Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A borítókép forrása: Pexels
(Hirdetés)
 
Neked ajánljuk

6 meglepő mód, ahogy az alkohol befolyásolja az egészségét

Az alkohol egészségre gyakorolt ​​hatásának egy része jól ismert, mások azonban meglepők lehetnek. Van hat kevésbé ismert hatás, amelyet az alkohol gyakorol a szervezetre.