A férfiak és a nők rengeteg mindenben különböznek – még a leggyakoribb mentális zavar, a depresszió is más-más tünetekkel jelenik meg a két nemnél. Lássuk a főbb eltéréseket!
A depresszió világszerte jelentős egészségügyi probléma, ráadásul a késő őszi, téli időszakban tetőzik az úgynevezett szezonális depresszió. A szezonális depresszió ciklikusan, mindig az év ugyanazon szakaszában jelentkezik – jellemzően az őszi-téli hónapokban, amikor alacsony a napfényes órák száma, ami miatt az arra hajlamosak intenzívebb lehangoltságot tapasztalhatnak. Ha úgy érezzük, hogy már jó ideje nem tudunk örülni semminek, elvesztettük a lelkesedésünket, elzárkózunk a világtól, akkor érdemes segítséget kérnünk a környezetünkben élőktől, mert előfordulhat, hogy enyhe depresszióban szenvedünk.
Így jelenik meg a nőknél a depresszió:
- A nők hajlamosabbak arra, hogy a negatív érzelmeiken rágódjanak, és magukat hibáztatják a nehéz helyzetekért, ahelyett, hogy kibeszélnék magukból a rossz érzéseket, végiggondolnák, mi lehet a probléma oka. A rosszkedvüket elmélyíti, hogy újra meg újra átélik az őket bántó, negatív érzelmeket.
- Veszteségek megélésekor is hajlamosabbak a hangulatzavarra, mint a férfiak – ilyen lehet egy szeretett személy elvesztése, a munkanélkülivé válás vagy a párkapcsolat megszakadása.
- Tartós rosszkedv és lehangoltság esetén a nőknél gyakrabban jelenik meg szorongás, pánik vagy étkezési zavar, mint a férfiaknál.
A férfiaknál ezek a jelek utalnak hangulatzavarra:
- A tartósan lehangolt férfiak hamarabb fordulnak különféle pszichoaktív szerekhez (alkoholhoz vagy drogokhoz), mint a nők. Így próbálják „meggyógyítani” magukat, eltemetni a fájdalmas érzéseiket. Jellemző az is, hogy munkába, sportba vagy tévénézésbe menekülnek a gondjaik elől. Rájuk kevésbé jellemző a szomorúság, viszont gyakrabban lesznek ingerlékenyek és haragosak.
- A férfiak esetében nehezebb azonosítani a tüneteket, éppen ezért gyakran még a családtagok sem veszik észre a bajt. Ez azért veszélyes, mert a férfiak hajlamosabbak az önpusztításra is, ezért érdemes odafigyelnünk rájuk és megpróbálnunk segíteni, ha úgy érezzük, hogy a viselkedésük és a hangulatuk tartósan negatív irányba változott.
Remotiv extra: enyhe depressziós tünetek esetén
Ha már hosszabb ideje nyugtalanok, lehangoltak vagyunk, vagy egy közeli ismerősünkön látjuk az enyhe depresszió jeleit, segítségül hívhatjuk a gyógynövényeket. A lélek napsugarának is nevezett orbáncfüvet például évszázadok óta alkalmazzák lelki panaszok enyhítésére. Ennek a gyógynövénynek a kivonatát tartalmazza a Remotiv extra. Ez a vény nélkül kapható gyógyszer igazoltan segít az enyhe depressziós panaszok esetén: mérsékli a belső nyugtalanságot, javítja a hangulatot, fokozza a motivációt. Ahogy más depresszió elleni gyógyszereknél, itt is időre van szükség a javuláshoz: a Remotiv extra hatásának kialakulására mintegy 10-14 nap szedés után lehet számítani.
A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!