Az elmúlt években a szépségipar több szempontból is szintet lépett, hiszen a szépészeti beavatkozások mellett az otthoni kezelések fejlesztésére is nagy gondot fordítottak.
Egyre több olyan eljárás van, amely a bőr biológiai hámlasztásával éri el, hogy éveket tudjuk fiatalodni, ezt azonban ma már nemcsak a kozmetikusunk, hanem mi magunk is megcsinálhatjuk otthon. Ennek egyik oka, hogy igazi csodaszerként tartják számon szerte a világon, hiszen számos bőrproblémára nyújt megoldást. Többek között a pigmentfoltok, a pattanások és a ráncok ellen is nagyszerűen alkalmazható, valamint sokkal kíméletesebbek is, mint a bőrradírok. Ettől függetlenül fontos, hogy tisztában legyünk néhány dologgal, hogy biztonságosan fogjunk hozzá az otthoni peelinghez.
1. Tisztítsd meg a bőrödet!
Hámlasztás előtt minden sminket távolítsunk el, méghozzá jó alaposan, mivel a hatóanyagok csak akkor tudnak megfelelően dolgozni, ha a bőrt érintik és nem az alapozó réteget.
2. Kerüld a napfényt!
A peeling egyik alapvető szabálya, hogy legalább egy hétig kerüljük a közvetlen napfényt, hiszen a hámlasztást követően érzékenyen reagálhat a bőrünk a napsugárzásra. Ezért is javasolják a bőrgyógyászok, hogy az őszi és a téli időszakban fogjunk először hozzá.
3. AHA vagy BHA-sav?
Az AHA-sav a bőr felszínére hat és erős anti-aging hatása is van, így a ráncok és a pigmentfoltok ellen a legjobb választás. Mindezek mellett pedig növeli a bőr vízmegtartó képességét is. A BHA-sav ezzel szemben a pórusok mélyére hatolva fejti ki a hatását, és segíti az elhalt hámsejtek eltávolítását. Elsősorban pattanásos, mitesszeres bőr kezelésére javasolják a szakértők.
4. Hidratálj!
Hámlasztás után egy gazdagabb összetevőket tartalmazó krémet vagy szérumot használjunk, hogy ne száradjon ki túlságosan a bőrünk.
5. Erre extrán figyelj!
Az 5%-os AHA-savas hámlasztókat használhatjuk naponta is, de arra ügyeljünk, hogy 5-10 percnél tovább ne hagyjuk a bőrünkön.
A rendszeres és körültekintő otthoni hámlasztásnak köszönhetően már 3-4 alkalom után szembetűnő lesz a változás. Ezt pedig érdemes a nyakon, a dekoltázson, illetve a kézfejeken is alkalmazni.