Mindannyian ismerjük a szolárium veszélyeit, vagyis azt a tényt, hogy növelhetik a bőrrák kockázatát. Vajon a körömszalonokban is kockázatnak vagyunk kitéve?
Lehet, hogy sokan már elgondolkodtak azon, hogy vajon tanácsos-e a tökéletesen csiszolt ujjait az ultraibolya lámpa alá tenni hosszú percekre a körömszalonban.
A manikűr esetén ezek a speciális lámpák segítenek a gél és a száraz lakk megszárításában. Ultraibolya (UV) sugarakat bocsátanak ki, amelyek bőrrákot és a bőr idő előtti öregedését okozhatják. Az ultraibolya sugarak mélyen behatolnak a bőrbe, károsítva a kollagént, bőrünk alapvető „építőelemét”, és az elasztint, ami segít a fiatalosabb megjelenés megőrzésében.
A rövid expozíció kulcsfontosságú
A körömszalonok vendégei általában rövid ideig vannak kitéve az ultraibolya lámpáknak, de elég hosszú ideig ahhoz, hogy megszáradjon a nedves körömlakk. Ahhoz, hogy bőrkárosodás alakulhasson ki, számos „látogatás” szükséges, tehát a manikűr által okozott bőrrák kialakulásának kockázata csekély. Amennyiben azonban valaki hetente egyszer megy a szalonba, és legalább 10 percre a lámpák alá teszi a kezét, növelheti a daganatos megbetegedés kockázatát.
Tegyen óvintézkedéseket
A kutatók azt javasolják, hogy a körömszalon szolgáltatásaink igénybevétele esetén használjanak fényvédőt vagy viseljenek védőkesztyűt, hogy csökkentsék a bőrrák és az idő előtti öregedés kockázatát. Például a széles spektrumú napvédő krém felhelyezésére jó alkalom lehet, mielőtt a manikűrös felkenné a lakkot. Ha már a szalonba lépés előtt alkalmazza a naptejet, akkor a manikűr során biztosan eltávolítódik. De vigye magával, és kérje meg a szakembert, hogy a manikűr végén tegye fel a fényvédőt. Akkor az UV fény alatt védve lesz.
Borítókép forrása: Shutterstock / PuzzlePix