Nem számít az életkor, a fülfertőzések tünetei mindig kellemetlenek. Van azonban néhány otthon is kipróbálható módszer a fülfájdalom enyhítésére.
Milyen típusú fülgyulladásról van szó?
A fülfertőzéseknek két gyakori típusa van. A középfülfertőzések gyakoriak a gyermekeknél, és általában hallászavart, lázat és fájdalmat okoznak külső jelek, például fülelvezetés vagy duzzanat nélkül. A hallójáratot érintő fülfertőzés, melyet általában úszófülnek is neveznek, mivel a víznek való kitettség kockázati tényező, fájdalmas és látható jelei vannak, például duzzadt hallójárat vagy gennyes váladékozás.
Fülfájás elleni szerek, amelyeket kipróbálhat
Számos otthoni gyógymód létezik a fülfájás enyhítésére. Próbálja ki ezeket az első két-három napban, ha a tünetek enyhék.
Meleg vagy hideg borogatás - Helyezze az érintett fülre, hogy enyhítse a fájdalmat. Ön dönti el, hogy milyen hőmérsékletet használ. Csomagolja be egy törülközőbe, hogy ne legyen túl hideg vagy túl meleg.
Vény nélkül kapható fájdalomcsillapítók – Ezek a gyógyszerek segítenek leküzdeni a fájdalmat és a lázat. A felnőttek és a gyermekek is könnyebben pihenhetnek, ha megfelelő adagban szedik az acetaminofent vagy az ibuprofént.
Alvási pozíció - Az alvás módja befolyásolhatja a fül fájdalmának mértékét. Pihentesse a fejét két vagy több párnán, hogy az érintett fül magasabban legyen, mint a test többi része. Vagy ha a bal fülben fertőzés van, aludj a jobb oldaladon. Kisebb nyomás = kevesebb fülfájdalom.
Mikor kell orvoshoz fordulni fülfájás miatt?
Amennyiben a tünetei két-három nap múlva is fennállnak, még akkor is, ha vény nélkül kapható szereket vagy egyéb otthoni gyógymódokat próbált ki.