A légszomj érzése még szorongóbbá teheti az embert, pedig egyszerű légzőgyakorlatokkal hatékonyan kezelhető.
Ha valaki szorong, nyugtalanná és ingerlékennyé is válik, valamint nem tud koncentrálni. Bizonyos esetekben a szorongással járó légszomj pánikszerű tüneteket okozhat, beleértve az alábbiakat:
- szapora légzés
- fokozott pulzusszám
- izzadás
- mellkasi fájdalom
- félelem érzése.
Mindannyian tudjuk, hogy a légzés az élet szükségessége. Ha nem megfelelően lélegzik, felboríthatja az oxigén- és szén-dioxid-cserét. Ez hozzájárulhat a pánikrohamokhoz, a szorongáshoz, a fáradtsághoz és az egyéb érzelmi és fizikai zavarokhoz. Ennek következtében megnövekedett pulzusszám, izomfeszültség, szédülés és más fizikai érzések tapasztalhatók. Ha a vérbe nem jut elegendő oxigén, stresszválasz alakulhat ki, amely hozzájárul a szorongáshoz és a pánikrohamokhoz.
Melyek a légszomjat okozó szorongás okai?
A légzés módja jól jelzi a test belső állapotát. A kutatások azt mutatják, hogy a légzés bármilyen változása pánikrohamot vagy fokozott szorongást okozhat. A szorongásos zavarokkal és pánikrohamokkal kapcsolatos légszomjat genetikai vagy hormonális összetevők okozhatják.
Melyek a legjobb kezelési módok a szorongás miatti légszomj kezelésére?
Ha pánikrohamot tapasztal, ne harcoljon a roham ellen. Üljön le, és lélegezzen mélyen és lassan, emlékezve arra, hogy hamar elmúlik. Fontos megjegyezni azt is, hogy a pánikroham nem életveszélyes állapot.
Ha gyakran van szorongás miatti légszomja van, a rendszeres testmozgás, bizonyos étrend-kiegészítők és gyógyszerek segíthetnek. Néhány relaxációs technika is képes csökkenteni a tüneteket. A tudatos légzés valóban elképesztő egészségi előnyökkel járhat az Ön számára. A meditáció, a jóga és más relaxációs technikák mind-mind a légzésre összpontosítanak. Mindegyik segít megnyugtatni a testet és a lelket. A meditációt gyakorlók évezredek óta tudják, hogy a légzés kontrollálása megőrzi az elme és a test egészségét. A szorongással való megbirkózás érdekében a szakértők gyakran légzőgyakorlatokat (például mantra légzés, Pranayama légzés, hasi légzés) javasolnak, melyek segítenek lelassítani a pulzusszámot és megnyugtatni a szorongó embereket.