A „szépítő alvás” ígéretével az alvómaszkok többféle formában, méretben és anyagból állnak rendelkezésre. De vajon tényleg segítenek jobban aludni?
Ez teljes mértékben egyéni - az embereknek meg kell találniuk azt, ami a legjobb a számukra. A biztonságos, nyugodt környezet fontos a jó éjszakai pihenéshez, és ennek része a fény elzárása, amelyben az alvómaszkok segíthetnek.
Mennyire hatékonyak az alvómaszkok?
Az alvómaszk egy szövetből készült szemmaszk, amelyet az alvás „javítására” használnak. Bár nem sok klinikai kutatás igazolja a hatékonyságát, mégis úgy tűnik, hogy segít.
A legtöbb embernek nyugodt környezetre van szüksége, hogy elaludjon. Általában biztonságosnak, kényelmesnek és stimuláció nélkül kell lennie, beleértve a háttérzajokat vagy a mesterséges fényt. Az alvómaszk segíthetnek utóbbi elérésében.
Kinek érdemes kipróbálnia az alvómaszkot?
Általánosságban bárki számára előnyös lehet az alvómaszk viselése, de különösen hasznos lehet az alábbi esetekben:
- nincs sötétítő függöny vagy redőny ott, ahol alszik
- álmatlanságban szenved
- éjszakai műszakban dolgozik, így nappal tud csak aludni.
Az alvómaszk előnyei
Az alvómaszk felhelyezése a nyugtató lefekvés előtti rutin része lehet, amely felkészíti az agyat az alvásra. Mivel az alvómaszkok segíthetnek gyorsabban elaludni, növelhetik az alvás idejét is. A jó minőségű alvás pedig javíthatja:
- a koncentrációt és a fókuszt
- a hangulatot
- a reakcióidőt
- a szexuális funkciót
- az önuralmat
- a rövidtávú memóriát.
Az alvómaszknak nem kell túl szorosan illeszkednie, és kényelmesnek kell lennie még akkor is, ha az oldalán alszik.