Tehetetlen, kimerült, elszigetelt – ilyen és ehhez hasonló fogalmakkal jellemzik állapotukat a depresszióval küzdők. Mutatjuk az öt leggyakoribb kínzó érzést, amelyek hangulatzavarra utalhatnak.

1. „Az életem egy meccs, és én a kispadon ülök”

Aki még nem ment át depressziós epizódon, elképzelni sem tudja, milyen nyomasztó az, amikor úgy éli meg az életét, mintha egy focimeccsen ülne a partvonalon túl: látja az eseményeket, de beavatkozni nem tud, tehetetlen és kívülálló marad. Ez roppant fájdalmas tud lenni.

2. „Senkivel sem tudom megosztani azt, ami megterhel engem”

A befelé fordulás és a társas kapcsolatoktól való visszahúzódás nagyon jellemző a depresszióval küzdőkre. Ilyenkor az ember mindent szürke szemüvegen keresztül lát, folyton fáradt, nem tud örömöt megélni, gondolkodása és beszéde is lelassul, erőtlenné válik. A hangulatzavarral küzdők sokkal nehezebben kelnek fel reggel az ágyból, megerőltető számukra kimozdulni a lakásból, más emberekkel találkozni, beszélgetni. Fáj nekik a magány, de nincs erejük tenni ellene.

3. „A legkisebb feladatok is teljesen kimerítenek”

A depresszióval küzdőknek még ahhoz sincs erejük, amit alapvetően szeretnek csinálni. Ilyenkor könnyen elhanyagolhatják magukat, hiszen a kimerültség miatt olyan tevékenységeket is szabotálhatnak, mint a fésülködés, a zuhanyozás, a fogmosás, a mosás és a takarítás. Ez a kimerültség különbözik a mindennapi életben tapasztalt fáradtságtól, mert bénító hatása van. Az állapotuk titkolása csak tovább emészti az amúgy is megcsappant energiatartalékaikat.

4. „Ijesztő gondolataim vannak”

A hangulatzavarral élők fejében rosszabbnál rosszabb gondolatok kavarognak, amelyek miatt aludni sem tudnak vagy mernek. A negatív gondolatok eluralhatják az elméjüket, állandóan szoronghatnak miattuk, és minden maradék erejükkel próbálják ezeket elhessegetni maguktól.

5. „Én tehetek arról, hogy ilyen állapotba kerültem”

Sajnos még mindig hajlamosak vagyunk arra, hogy a depressziót gyengeségnek bélyegezzük. Éppen ezért sok hangulatzavarral küzdő ember véli úgy, hogy valami nagyon nincs rendben vele, és az állapota miatt bűntudatot érez. Pedig a depresszióról nem tehet senki, ez egy állapot, amely idővel és megfelelő segítséggel elmúlik.

Nemcsak a betegnek, de a hozzátartozóknak is nehéz

Ha a társunk vagy valamelyik családtagunk depresszióval küzd, az bennünket is megterhelhet. Akármilyen nehéz is, türelmesnek kell maradnunk, mert azzal biztosan nem segítünk, ha konkrétan megmondjuk neki, hogy miért és hogyan kellene összeszednie magát. Vigyázzunk, hogy ne bélyegezzük meg, legyünk toleránsak és hallgassuk meg a problémáit. Ne helyezzünk rá nyomást, inkább szép finoman vegyük rá, hogy kérje szakember segítségét.

Remotiv extra: orbáncfűkivonattal az enyhe depresszió ellen

Tartós lehangoltság esetén segítségül hívhatjuk a természet patikáját. Enyhe depressziós panaszokra próbáljuk ki az orbáncfűkivonatot tartalmazó Remotiv extrát! Az orbáncfüvet már az ókorban is alkalmazták, főleg fájdalomcsillapításra, a 20. század második felében pedig tudományosan is bizonyították, hogy alkalmas az enyhe depresszió kezelésére. A Remotiv extra klinikailag igazoltan csökkenti az enyhe depresszió tüneteit, javítja a hangulatot és fokozza a motivációt. Hangulatjavító hatására – egyéni érzékenységtől függően – 10-14 napos gyógyszerszedés után lehet számítani, és érdemes kúraszerűen alkalmazni. A Remotiv extrát nem kell orvossal felíratnunk, ezt a növényi gyógyszert recept nélkül is megvehetjük a patikában.

 

Remotiv
Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer / Fotó: Phytotec Hungária Bt.

 

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A borítókép forrása: Pexels
(Hirdetés)
 
Neked ajánljuk

6 meglepő mód, ahogy az alkohol befolyásolja az egészségét

Az alkohol egészségre gyakorolt ​​hatásának egy része jól ismert, mások azonban meglepők lehetnek. Van hat kevésbé ismert hatás, amelyet az alkohol gyakorol a szervezetre.