Az év vége felé sokan érezhetjük úgy, hogy szellemi-lelki energiatartalékaink végére értünk, és félő, hogy a kimerültségünk, motivációvesztésünk és lehangoltságunk mögött valójában az enyhe depresszió áll. Próbáljunk ki pár egyszerű trükköt, amelyek segíthetnek, hogy jobban érezzük magunkat.

A rohanó, túlterhelt mindennapokban nem mindig tudunk vigyázni a mentális egészségünkre, így óhatatlanul belesodródhatunk egy-egy lehangoltabb, kedvetlenebb időszakba, amikor úgy érezzük, semmihez sincs kedvünk. Az alábbi ötleteket egy fiatal amerikai orvos, dr. John Moore osztotta meg: érdemes megfogadni a tanácsait, ha el akarjuk űzni a rossz hangulatot.

  1. Reggelire egyél almát! A depresszióval küzdőknek valószínűleg problémát jelent az evés. Vagy nem éhesek, vagy állandóan magas szénhidrát- és cukortartalmú ételek után sóvárognak, amelyek gyorsan adnak energiát, de nem táplálóak, és gyakori fogyasztásuk elhízáshoz vezethet. Az alma is édes, de egészséges, és a vércukorszintet is karbantartja – a stabil vércukorszinttel kivédhető a hangulatingadozás.
  2. Figyelj fel az apró csodákra, amelyek körülvesznek! Amikor felébredsz, gondold végig, mi teheti széppé a napodat. Használd az érzékszerveidet: csodáld meg, ahogy az ablakon át besüt a nap, vagy élvezd a friss kávé illatát. Nézz ki az ablakon, és gyönyörködj a kék égboltban vagy éppen a sűrű, tejfehér ködben másképp látszó körvonalakban. Ezek az apróságok boldogabbá tehetik a nap kezdetét.
  3. Apró lépésenként haladj! Ha depresszióval küzdesz, gyakran érezheted úgy, hogy túlterhelt vagy, és elveszel a feladataid között. Segít, ha apróbb részekre bontod a teendőket, és egyszerre csak egyvalamire koncentrálsz. Csak akkor fogj bele másba, ha azt az egy dolgot befejezted. Ne távlati tervekben gondolkodj, hanem kisebb, könnyebben megvalósítható célok elérését tűzd ki, így erőt nyerhetsz az elvégzett feladat miatt érzett sikerélményből.
  4. Legyenek bizalmasaid, akiknek megnyílhatsz! A depresszió egy örvény, amely folyamatosan mélyebbre húz, és lassanként elszigetel másoktól, ami miatt segítséget kérni is egyre nehezebb lesz. Próbálj meg nyitni néhány ember felé! Mindig legyenek körülötted olyanok, akiket lépésről lépésre közelebb engedsz magadhoz. Meglátod, jól fog esni, ha valakivel meg tudod osztani a gondjaidat, és nem csak a te válladat nyomja a teher.
  5. Keresd a mókás dolgokat! Könnyen lehet, hogy mostanában sötéten látod a világot. Próbálj meg humoros témájú könyveket, cikkeket olvasni, olyanokat, amelyek önkéntelenül is mosolyt csalnak az arcodra. Kezdetnek egy-két vicces mém is megteszi.
  6. Vedd elő újra a kedvenc filmjeidet! Biztosan vannak olyan filmek, amelyek nagyon közel állnak hozzád. Nézd meg újra ezeket, azonosulj a kedvenc szereplőddel, addig is távol tarthatod magadtól a szomorúságot.
  7. Mozdulj ki, mozdulj meg! Minden apró lépés számít: sétálj, amennyit csak tudsz, menj gyalog a boltba, próbálj meg kirándulni. Érezni fogod, hogy felpezsdül a tested, és ettől jobb lesz a kedved is!

Segít a lélek napsugara

Ha a fenti tanácsokon kívül másfajta segítségre is szükséged van, akkor próbáld ki az orbáncfű kivonatát tartalmazó Remotiv extrát. Ez a növényi gyógyszer hasznos segítséget nyújt enyhe depresszió esetén, javítja a hangulatot és fokozza a motivációt. Az orbáncfüvet a népi gyógyászatban a lélek napsugarának nevezik, hatásosságát napjainkban már több kutatás is igazolja. A Remotiv extrát nem kell orvossal felíratnod, recept nélkül is megveheted a patikában.

 

Remotiv
Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer / Fotó: Phytotec Hungária Bt.

 

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A borítókép forrása: Pexels
(Hirdetés)
 
Neked ajánljuk

6 meglepő mód, ahogy az alkohol befolyásolja az egészségét

Az alkohol egészségre gyakorolt ​​hatásának egy része jól ismert, mások azonban meglepők lehetnek. Van hat kevésbé ismert hatás, amelyet az alkohol gyakorol a szervezetre.