Kétség kívül számos előnye van a technológiának, de a társas kapcsolatoknak hosszú távon egyáltalán nem kedvez. És ez nem csak a legfiatalabb generációknál mérhető probléma.
A digitális kommunikáció annyira általánossá vált az elmúlt 10 évben, hogy az emberek jó része el is feledkezik arról, milyen volt a közösségi média előtti időkben. És ez nem kizárólag a Z generáció problémája, manapság egy 60 év feletti is előszeretettel van jelen a az online térben.

100 féle eszköz és csatorna áll rendelkezésre, hogy kommunikáljunk, elmondjuk a véleményünket. Az arctalan tömeg mögé bújva ugyanis ez az a jelenség, ami a legkárosabb. A bullying minden generációban ott van, más-más módon megmutatkozva. Nincs felelősség, nincs egy felsőbb “erő”, ami ezt kordában tartsa vagy szabályozza, hiszen mindent elmos az anyagi érdek, a tech cégek gazdasági növekedése.
A szülőknek óriási felelőssége van abban, hogyan mutatják meg az online tér használatát, mennyi időt engedélyeznek rajta, és beszélgetnek-e eleget gyermekeikkel arról, hogy milyen hatásai lehetnek ennek. Persze nehéz ez azoknál, akiket magukat is beszippantott a jelenség. A kutatók egyetértenek abban, hogy a közösségi média pont olyan függőséget épít ki az idegrendszerünkben, mint a drogok.
A Z generáció teljesen más platformokat használ, ami miatt más lesz az értékrendjük. Egy mai fiatalt is meg lehet és meg kell tanítani arra, hogy bár ki kell élvezni az online dolgok adta lehetőségeket, kényelmet, de nem szabad elfelejteni, hogy a legértékesebb dolgok a valóságban történnek, és az együtt töltött idő semmivel sem pótolható.