Az ajakimplantátum egy kozmetikai eljárás az ajkak teltségének javítására. A tartós beinjektáláshoz szilikont vagy expandált politetrafluor-etilént alkalmaznak, melyek nem szívódnak fel.
Az ajakfeltöltés és az ajakimplantátum nem ugyanaz. Előbbi sokkal kíméletesebb, ráadásul, idővel felszívódik, így ha nem vagyunk tökéletesen elégedettek, akkor sem kell pánikba esni. A feltöltésekhez általában természetes, testbarát anyagokat használnak, mint például a hialuronsav.
Az ajakimplantátumoknál a fentebb említett szintetikus anyagokat használják, illetve van egy olyan megoldás is, amikor a test saját zsírszövetéből vesznek ki és helyezik a szájba.
Kiknek ajánlott az implantátum a feltöltéssel szemben?
-
Akiknek szimmetrikusak az ajkaik
-
Akiknek elég hely van az ajkukban, hogy befogadjanak egy implantátumot, és a táguláshoz is
-
Akik majdnem végleges megoldást keresnek
-
Akik hosszú távon gondolkodnak és hosszabb távú befektetésként tekintenek ajkaikra
Az implantátum műtéteteket egy konzultáció előzi meg, manapság már számítógépes technológiával, digitálisan tervezhető meg a jövőbeni ajak. És amennyiben megfelelő szakembert választunk, a végeredmény is valóban olyan lesz.
A műtét körülbelül 30 perc, a lábadozás viszont hetekig tart. Apró varratok kerülnek a szájba, jó ideig húzódnak a szövetek, míg az implantátum megtalálja a kellő helyet. Előfordulhatnak véraláfutások, esetleg szövetnedv.
Fontos, hogy antibiotikumot szedjünk a beavatkozás után a felülfertőzések elkerülésére. 7-10 nap után következik a varratszedés.
Az ajakfeltöltések szemben az implantokkal, gyorsabban gyógyulnak, kevésbé fájnak és idővel felszívódnak, tehát nem örök megoldást kínálnak. Az implantátumok olyan ajaknagyobbító eljárások, melyek akár véglegesek is lehetnek, ellenben drágábbak és körülményesebbek.