2012 óta március 20-án "ünnepeljük" a boldogság világnapját. Boldogságunkért nem csak kívülről, belülről is tehetünk, méghozzá a megfelelő étkezéssel.
Magasabb endorfinhormon-szintünknek köszönhetően nemcsak jobban érezzük magunkat a bőrünkben, hanem jobb az étvágyunk és az immunrendszerre is pozitív hatással van. Az alábbi élelmiszerek fogyasztása hasonlóan endorfinnövekedést okoz, mint az edzés vagy a szeretkezés.
Chili paprika
Kutatások szerint a chili paprikához hasonló csípős ételekkel szemben úgy "védi meg" magát a szervezetünk, hogy endorfint bocsájt ki a fájdalom csillapítására.
Étcsokoládé
Az endorfinon kívül szerotonint és dopamint is termel a szervezetünk egy-két kocka étcsokoládé elfogyasztása után, mely természetes antidepresszánsokként hatnak ránk.
Narancs
A narancsban található C-vitamin segít az agynak az endorfintermelésben. De ne feledjük, a C-vitamin vízben oldódik, gyorsan kiürül a szervezetünkből, ezért érdemes mindennap pótolni.
Tojás
Az állati eredetű fehérjékben rengeteg aminosav van, melyek közül sokaknak köze van az endorfintermeléshez. A tojás az egyik legegészségesebb állati eredetű fehérjeforrás, amit érdemes gyakran fogyasztani.
Barna rizs
Mindegyik teljes kiőrlésű gabona gazdag B-vitaminokban, főleg B6-, B1- és B3-vitaminban. Ezek pedig az idegeink egészségéért felelnek. A központi idegrendszer csak akkor tud elegendő boldogsághormont termelni, ha jól működik.
Banán
A B- és C-vitamin mellett triptofán is található a banánban, ami a szerotonin-termelés elősegítésében nagy szerepet játszó aminosavak egyike. Emellett a B6-vitamin a vércukorszint egyensúlyáért felel, vagyis fogyasztásával kivédhetők a hangulatingadozások.
Csonthéjasok
Azok az egészséges zsírok, amiket a csonthéjasokban, avokádóban, olajos halakban találunk, segítenek az eikozanoid nevű, rövid életű hormonok termelésében. Ezek a gyulladások megelőzésében játszanak fontos szerepet és persze a boldogság szempontjából fontos neurotranszmitterek termelésében is.