Sajnos nemcsak esztétikai szempontból problémás a zsírpárna, amit a hasunkon és a derekunk körül meg tudunk markolni.

A hasi zsír, ugyanis fehér zsírszövet, zsigeri zsír, ami azt jelenti, hogy mire a körfogatunkat növeli, addigra már a belső szerveinket is kibélelte. A zsírszövet ilyen mértékű felszaporodása pedig számos betegség katalizátora lehet, például a cukorbetegség, magas vérnyomás, szív-érrendszeri betegségek. Természetesen ez szoros összefüggésben áll azzal is, hogy aki elhízott, az kevesebbet vagy nehezebben is mozog, ami további szövődményekhez vezet. A hasi zsír tehát veszélyes, és már egy második jelzése a szervezetnek, hogy muszáj változtatni az életmódunkon, ha nem akarunk később nagyobb bajt!

hasi_zsir_elleni_etkezes
Forrás: unsplash.com

Fogyni, diétázni sosem könnyű, rengeteg akarat kell hozzá és kitartás, hiszen, amit hónapok vagy évek alatt szedtünk fel, az nem fog hetek alatt eltűnni! Nincs csodatabletta, csoda módszer, a fogyás akkor indul be, ha a szervezet kalóriadeficitbe kerül. Ez pedig a táplálkozás és a mozgás útján érhető el. Persze léteznek hatóanyagok, aminosavak, olyan étrend-kiegészítők melyek segítik a metabolizmust és a fogyást, de ezek önmagukban nem elegendőek ahhoz, hogy leadjuk a hasi zsírt.

Az étrend megváltoztatása, és az életmód megregulázása, a mozgás legalább minimum szintű beépítése elengedhetetlen a változáshoz.

Íme néhány tipp és tanács, ami még segítheti, hogy megszabaduljunk a veszélyes zsírpárnáktól!

  • Törekedjünk arra, hogy minden nap magas rosttartalmú ételeket fogyasszunk. Az oldható rost kiváló forrásai pl. a lenmag, shirataki tészta, kelbimbó, avokádó, hüvelyesek, szeder. Az oldható rostok segíthetnek a fogyásban azáltal, hogy növelik a teltségérzetet és csökkentik a kalóriák, zsírok felszívódását. A rostok ráadásul táplálják a hasznos bélflóránkat.

  • Kerüljük a transzzsírokat. Megoszlanak a vélemények a zsírokról, a ketogén étrendek pl.javasolják az állati zsírokat, míg egyéb diéták a növényi olajokat hangsúlyozzák. Abban viszont egyetértés van, hogy a transzzsírok a legkockázatosabbak.

  • A túlzott alkoholfogyasztás megnövekedett hasi zsírral járhat együtt. Ha csökkenteni szeretnénk a derékbőségét, fontoljuk meg a nagyon mértékletes alkoholfogyasztást.

  • Fogyasszunk egészséges zsírokat (pl.omega zsírsavak) és sok fehérjét, míg a szénhidrátokat a lehető legjobban csökkentsük le! A magas fehérjetartalmú ételek, például a hal, a sovány hús és a hüvelyesek ideálisak, ha megpróbálnánk leadni néhány plusz kilót.

  • Talán nem meglepő, de a stressz is hozzájárul a hízáshoz. Emellett pedig terheli a mentális egészségünket, gyengíti az immunrendszert, rosszat tesz a keringésnek. A stressz ráadásul túlevést is okozhat, mint “önjutalmazás”. Nehéz, de próbáljunk változtatni!

  • Mozogjunk, amennyit lehet. Bármilyen mozgás jó lehet, és ma már ki sem kell lépni a lakásból - számtalan hasznos app letölthető.

  • Az időszakos böjt olyan étkezési minta, amely az evés és a böjt időszakai között váltakozik. A tanulmányok szerint ez lehet az egyik leghatékonyabb módja a fogyásnak és a hasi zsírcsökkentésnek. Ezt úgy kell elképzelni, hogy pl. Este 7 után nem eszünk, és ezt igyekszünk minél tovább kitolni, akár a következő nap deléig. Az időszakos böjt lényege, hogy csak egy 8 órás ablakban szabad enni. Persze akkor sem mindent és minden mennyiségben.

Forrás: https://www.healthline.com/nutrition/20-tips-to-lose-belly-fat
Borítókép forrása: unsplash.com
 
Neked ajánljuk

6 meglepő mód, ahogy az alkohol befolyásolja az egészségét

Az alkohol egészségre gyakorolt ​​hatásának egy része jól ismert, mások azonban meglepők lehetnek. Van hat kevésbé ismert hatás, amelyet az alkohol gyakorol a szervezetre.