Ha fogorvoslátogatásról van szó, sokaknak görcsbe rándul a gyomra, hiszen ez legtöbbször valamilyen beavatkozást, tömést, fúrást, fogpótlást jelent.
Ám vannak olyanok is, akik önszántukból, esztétikai célzattal látogatnak el a fogorvosi rendelőkbe, például azért, hogy fogsoruk árnyalatát világosabbra varázsoltassák. A fehér fogsor magabiztosságot ad tulajdonosának, ezért egyre népszerűbb ez a beavatkozás.
Miért színeződnek el a fogaink?
- A fogakra lerakódott fogkő okozza legtöbb esetben
- Bizonyos ételek, italok – paradicsom, vörösbor, kóla, kávé
- Dohányzás
- Elhanyagolt szájhigiénia
- Gyógyszerek
Tudnivalók a fogfehérítési eljárásokról
Nagyon sok olyan módszer van, melyet otthon is elvégezhetünk, de ezek kevésbé hatásosak – de ha valamilyen oknál fogva nem fehéríttethetünk, akkor a házi praktikákhoz is folyamodhatunk. A legtöbb fogorvos ezért a szakember által elvégzett és felügyelt beavatkozást ajánlja.
Az első lépés mindig a konzultáció, melynek során a szakember feltárja az elszíneződés okát és mértékét. Ezen a beszélgetésen tudunk meg mindent az elkövetkezendő eljárásról is, így nem érdemes kihagyni. A fogfehérítést peroxidtartalmú anyagokkal végzik, a kezelés előtt eltávolítják a fogkövet, megvizsgálják, hogy van-e például rosszul záródó tömés, szuvas fog. Ínyvédő anyag felvitele után felkerül a fogfehérítő anyag is a fogsorra, melyet UV-lámpával aktiválnak. A kezelés a kétféle anyag eltávolításával zárul.
Mire figyeljünk fogfehérítés után?
- Legalább 10-14 napig ne fogyasszunk olyan ételeket, amelyek miatt elszíneződhet a frissen fehérített fogsorunk
- Fordítsunk fokozott figyelmet a fogérzékenységre, ugyanis ez velejárója lehet pár napig a procedúrának
- Ha koronánk, fogpótlásunk van, az nem fog kifehéredni az eljárás hatására, csak a saját, élő fogunk
- A kezelés tartósságát meghatározhatják a további életmódbeli változtatásaink
- Az eredmény általában fél nap múlva lesz végleges, így arra kell számítanunk, hogy 12-14 óra múlva fogjuk megkapni a kész fehérítést