Az újszülött- és csecsemőkorban a gondoskodás és a figyelem kiemelten fontos, egyúttal különös stresszforrás lehet a szülők – különösen az első gyermekes szülők – számára.
A várandósság 9 hónapjáról úgy szokás beszélni, mint sajátos, csodás időszak, ám ahhoz, hogy a várandósság ne legyen terhes, illetve ahhoz, hogy biztonságban teljen, szükségszerű kiemelten figyelni a kismama és a magzat egészségére, megfelelő orvosi felügyeletre.
Minden szülő életében óriási esemény egy baba érkezése. Természetes, hogy mindent jól szeretnénk csinálni és a legjobbat akarjuk születendő gyermekünknek.
Az alvási környezet, vagyis a szoba, ahol a baba alszik nagyon erős hatással lehet arra, hogy milyen könnyen tud elaludni, hányszor ébred fel éjjel és mikor kel reggel.
A PEACE alváscoaching harmadik lépése az esti rutinnal foglalkozik. Az esti rutin az a néhány dolog, amit a babával szoktatok csinálni lefekvés előtt, általában a vacsora és az altatás között. Praktikus okokból beletartozik a fürdetés, pelenkacsere, pizsamába bújás, és kortól, szokásoktól függően a fogmosás, az utolsó esti szoptatás, pólyázás.
Ha rosszul alszik a babád, akkor érdemes legelőször a napirendjét megvizsgálni, mert nagyon sokszor ez okozza a problémát. Éppen ezért ez a PEACE alváscoaching második lépése.
Az egyik leggyakoribb alvási nehézség a gyakori éjszakai ébredés, ami miatt érthető, hogy az alvásmegvonástól szenvedő szülők egyik leggyakoribb kérdése az, hogy mikortól fogja átaludni a baba az éjszakát.
A babák születésük után azonnal anyatejes táplálásra szorulnak. Ez azért is fontos, mert az anyatejben rengeteg hasznos tápanyag és vitamin van, de ezek mellett védőanyagok is, amelyek a bébi még fejletlen immunrendszerét támogatják.
A szülés utáni vagy perinatális depresszió a baba születése után jelentkező állapot. Ez egy viszonylag gyakori, de súlyos egészségügyi állapot, amely születés után 7- ből egy újdonsült anyukát érint. Az ilyen kismamák szoronganak, üresnek érzik magukat, letargikusak.
A folsav kulcsfontosságú az egészséges embrionális és magzati fejlődéshez. Ennek ellenére a termékeny korú nők töredékének megfelelő a folsav-ellátottsága.
Sajnos egyre több pár küzd meddőségi problémákkal, a szaporítószervek egészségmegőrzése kiemelten fontos mindkét nem esetén, ha szeretnék növelni a fogantatás sikerét.